Vyhledávání

Kontakt

Základní škola Krhová, příspěvková organizace
Hlavní 205
756 63 Krhová

ředitelka školy 730 891 017
Mgr. Ivana Pavlicová
školní družina 777 861 732
Dagmar Jiráková

skolakrhova@seznam.cz, info@zskrhova.cz

Zápis do 1. třídy s vílou Zvonilkou

02.02.2016 13:55

V pátek 29.1.2016 proběhl zápis žáků do 1. třídy pro školní rok 2016/17. O přijetí k základnímu vzdělávání přišli požádat rodiče 18 dětí. U 4 dětí rodiče zvažují možnost odkladu školní docházky o 1 rok, rozhodnout se musí do konce května 2016 a podat si u ředitelky školy příslušnou žádost. Počet žáků naší školy se od září mírně navýší, což pro nás znamená více finančních prostředků do rozpočtu školy.

Samotný zápis probíhal po celý den v klidné a pohodové atmosféře. Děti doprovázela pohádková víla Zvonilka se svými kamarády a pomáhala všem překonat ostych před neznámými lidmi. Rodiče se věnovali vyplňování „papírů“ a děti pracovaly pod vedením zkušených p.učitelek. Nešlo o žádné náročné “testování“, chtěli jsme se pouze ujistit, že je dítě zralé pro školní docházku. Děti nám popovídaly, něco nakreslily, zahrály si s vílami nenáročnou pohybovou hru a na závěr dostaly krásné dárečky. Letos jsme všem předali knížku s úkoly pro předškoláky, kočičku vyrobenou staršími dětmi a malou hračku „Mimoně“, která sklidila největší úspěch.

Všem rodičům jsme připomínali, že jejich děti dostanou při vstupu do 1. třídy všechny školní potřeby, takže nemusí kupovat nic víc než aktovku. Školní potřeby v hodnotě 1500,- Kč pořizuje prvňáčkům Obec Krhová, děkujeme.

Mgr. Ivana Pavlicová