Vyhledávání

Kontakt

Základní škola Krhová, příspěvková organizace
Hlavní 205
756 63 Krhová

ředitelka školy 730 891 017
Mgr. Ivana Pavlicová
školní družina 777 861 732
Dagmar Jiráková

Pověřenec pro ochranu osobních údajů
Michaela Škrobánková
hrarozvojova@gmail.com
+ 420 733 137 754

skolakrhova@seznam.cz. info@zskrhova.cz

Štítky

Nebyly nalezeny žádné štítky.

Štítky

Nebyly nalezeny žádné štítky.

Erasmus plus

01.10.2019 13:06

     V letošním roce pokračujeme ve dvouletém projektu Erasmus plus, který je zaměřen na další vzdělávání pedagogických pracovníků v oblasti jazyků. V rámci druhé mobility jsem tedy o prázdninách absolvovala kurz Language and Methodology for Teachers of English ve Velké Británii ve městě Scarborough.

    Tentokráte byla výuka zaměřena spíše na práci se žáky staršího školního věku. Během čtrnáctidenního pobytu jsem měla možnost načerpat množství zajímavých podnětů z různých oblastí jazykového vyučování. Na řadu přišly lekce tvořivé gramatiky a písemného projevu, věnovali jsme se také aktivizujícím metodám výuky. Nemohlo být opomenuto ani v dnešní době tolik žádané téma využití informačních technologií ve vyučování. Velmi zajímavé byly hodiny dramatické výchovy či lekce zaměřené na podporu motivace žáků. Velkou inspirací pro nás byla návštěva anglické základní školy, kde jsme mohli nahlédnout přímo do vyučovacího procesu a získat tak lepší povědomí o tom, jakým způsobem funguje školský systém v Anglii.

    Oba studijní pobyty, jak loňský na ostrově Malta, či letošní ve Velké Británii, byly pro mě velmi obohacující. Pevně věřím, že se mi podaří získané poznatky a zkušenosti uplatnit v další pedagogické práci.

Mgr. Renata Hořanská