Vyhledávání

Kontakt

Základní škola Krhová, příspěvková organizace
Hlavní 205
756 63 Krhová

ředitelka školy 730 891 017
Mgr. Ivana Pavlicová
školní družina 777 861 732
Dagmar Jiráková

skolakrhova@seznam.cz, info@zskrhova.cz

3. výprava za poznáním - písmenková

18.12.2015 07:28

Ve čtvrtek 10. 12. 2015 se předškoláci vydali už na 3. výpravu. Byla to výprava písmenková. Tentokrát se rozdělili na 4 skupiny a v různých třídách si zkoušeli hrou plnit úkoly, které je mohou čekat u zápisu. Snažili se, co nejlépe napodobit hlemýždě, kterého jim předkreslila paní učitelka. Počítali písmenka, přemýšleli, na které hromádce jich je více, řadili písmena podle velikosti. Hledali obrázky začínající na písmenko o, spojovali s tímto písmenkem. Třídili na obrázcích ovoce a zvířátka a také hledali ovoce a zvířátka na písmenko o. Na písmenkové dráze museli posbírat všechna rozházená písmenka.  Děti byly moc šikovné a za svoji snahu je v tento předvánoční čas čekalo v poslední třídě milé překvapení. Pod rozsvíceným stromečkem ležely zabalené malé dárečky a děti si je za odměnu odnesly s sebou domů.